Tým

Honza Smrčka (hlavní pilot)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Je to 33 let, co propadl létání a za sebou má 3 300 hodin v roli velitele balónu, instruktora při výcviku pilotů a examinátora při přezkušování pilotů s praxí. Ze vzduchu si prohlédl USA, Afriku, Indii, Izrael, Mongolsko a téměř všechny státy Evropy. Profi pilotem je od roku 1993. Svůj um předvedl na různých vrcholných soutěžích horkovzdušných balonů i vzducholodí. Plynovým balonům se věnuje už od roku 1988, kdy se podílel na stavbě předposledního českého plynového balonu a následně vedl stavbu posledního českého balonu. Na horizontu vidí stále nové cíle, ke kterým touží doletět!

 

Aleš Vašíček (druhý pilot)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Novinář, včelař, pilot, milovník dýmek, motocyklů a hlavně zážitků. Zúčastnil se několika expedic s Land Rovery do Afriky a na Blízký východ. Přes jihoamerický kontinent řídil známého žlutého trabanta Babu v projektu Dana Přibáně Trabantem až na konec světa. S Honzou se Aleš seznámil během natáčení seriálu o balónovém létání pro pořad Víkend na TV NOVA. Aleš se rozhodl u vzduchoplavectví zůstat a kromě létání dokumentovat všechny letecké výzvy, které se s Honzou rozhodli absolvovat.

 

Renata Labancová (speciální úpravy, catering, doprovod)

Naše veliká podpora na zemi. Je odborná opravářka balónových obalů a se šicím strojem a jehlou dokáže skutečné zázraky. Pro Pohár Gordona Bennetta nám připravuje mnoho specialit, třeba stan proti ranní rose, nejrůznější úchyty avioniky apod. Dále je schopna vykouzlit skvělé svačiny po přistání a najít nás s doprovodným autem v jakékoli pustině.

Zdeněk Jandus (doprovod a náš specialista pro průlet oblastmi s řízeným letovým provozem)

Zdeněk pracoval celkem 43 let jako řídící letového provozu. Začínal jako řidič FOLLOW ME v roce 1971, potom jako řídící letového provozu na ACC Praha, postupně vedoucí směny, instruktor, vedoucí stanoviště ACC Praha a náměstek ředitele DPRO. Od roku 2014 v důchodu. O letectví se zajímá od svých 12 let. Má jednu z největších sbírek letových řádů a pohlednic dopravních letadel.

IMG_3609

 

Vladimír Ekrt  (technika a doprovod)

Je zodpovědný za techniku. Tedy, abychom měli na palubě všechno a nic nezapomněli dobít apod. Je to velmi důležité, protože na tom závisí naše komunikace se zemí i funkce navigačních přístrojů.

%d blogerům se to líbí: