Partneři

 

SOLSOL-logo-typo-petro-poz@4x

 

 

 

 

SOLSOL nám loni velmi pomohl a pomáhá dál. Opět poletíme s jeho ostrovním solárním systém pro dobíjení našich leteckých a komunikačních přístrojů po celou dobu letu.

 

RLP Logo české

 

 

 

ŘLP děkujeme za finanční podporu. Velmi si toho vážíme! A pokud hledáte fakt zajímavou práci, podívejte se sem. Třeba z vás bude řídící letového provozu a jednou nám třeba povolíte nízký průlet nad letištěm! 😉

 

logo sir joseph

Stejně jako loni, i letos předpokládáme let ve velké výšce. A už víme, že nám bude opravdu velká kosa. Volba péřové bundy od horolezeckých specialistů je tedy logická. Moc se těšíme do tepla a děkujeme za podporu!

 

Brynje logo

I letos si pod péřovku oblékneme charakteristicky síťované spodní prádlo, která nás hřálo i loni. Oblečení značky Brynje, zastoupené u nás firmou Norskysvetr.cz, používají norské záchranné složky i polární expedice. Koneckonců, jejich spodní prádlo měl na sobě i první člověk na vrcholu Mt. Everestu – Sir Edmund Hillary. Děkujeme, že nás na závod obléká!

 

cestoffka

 

 

 

CESTOFFKA nám pro let zapůjčila satelitní telefon, který nám pomůže v komunikaci s naším týmem na zemi při letu ve velkých výškách. Dále jsme dostali speciální GPS zařízení, které vysílá naši pozici a vy tak budete moci online sledovat naši aktuální polohu.

 

ULZ logo

ÚLZ Praha nám velmi pomohlo. V jejich barokomoře jsme si pod odborným dozorem mohli vyzkoušet, co s člověkem dělá hypoxie, tedy nedostatek kyslíku. Zároveň jsme vyzkoušeli naše kyslíkové přístroje a ověřili si, že s jejich pomocí budeme moct fungovat i ve výškách kolem pěti kilometrů nad mořem.

 

logo adventure menu

Adventure MENU vděčíme za to, že budeme jíst skvělé teplé jídlo, i když v koši pod balónem s tisícem metrů krychlových vodíku nemůžeme zapalovat vařič. Tohle jídlo se ohřeje samo. Tak teď už jen vydržet to do startu, a nesnízt ho dřív… 🙂

 

led-lenser-logo-new

Startujeme o půlnoci a musíme být připraveni, že bude nutné potmě i přistát. Tento fakt klade naprosto nekompromisní nároky na naše svítilny. Ledlenser nám pro let zapůjčil naprosto neuvěřitelné lampy. 3000 lumenů, to je asi dvojnásobná síla dálkových světel auta. To my teď máme schované v příručním „světelném dělu“ a čelovce.

 

logo-Flying-Revue

Naším mediálním partnerem je časopis a internetový portál Flying Revue. Na této stránce najdete seriál a zpravodajství o naší výpravě.

%d blogerům se to líbí: